Wybiegaj Pączka vol. 2 – tak się bawił Żoliborz

Przyjmijmy że jeden pączek to 300 kcal. W ciągu godziny biegu spalamy ich jakieś 600-700. A ile zajmuje spalenie połówki pączka? Na Żoliborzu zajmowało kilometr dookoła Parku Żeromskiego. A potem kolejna połówka (pączka) i kolejna…

REKLAMA
Taka była idea akcji „Wybiegaj Pączka” zorganizowana na warszawskim Żoliborzu. Spotkaliśmy się w sklepie o godzine 20:00. Na start stawiło się 20 osób i po szybkim omówieniu spraw organizacyjnych potruchtaliśmy na miejsce akcji – Park Żeromskiego.

Wybiegaj Pączka 2016

Tam czekał już punkt odżywczy zaopatrzony w pączki oraz herbatę. Pączki zapewniła nam miejscowa cukiernia. Herbatę zaparzyliśmy sami i dowieźliśmy na miejsce w termosie.

Kiedy wszystko było gotowe wszyscy ustawili się w jednej linii i wystartowali. Do przebiegnięcia było kółko dokoła parku, które ma 1 kilometr. Następnie pod parasolem jemy pączka i biegniemy następne okrążenie. I następne i następne… i tak przez 30 minut. Alternatywą były przysiady. Kto zrobił, ten mógł biec dalej. W ten sposób jedni co kółko robili przysiady i się ścigali. Inni natomiast walczyli w kategorii największej ilości pochłoniętych pączków.

Wybiegaj Paczka 2016 - punkt odżywczy

Zwycięzcami czyli osobami które przebiegły najwięcej okrążeń byli – Waldek, który był zdecydowanie najszybszy, oraz Marcin i Natalia. Każde z nich przebiegło po siedem okrążeń wokół parku. Niestety nie liczyliśmy ile kto zjadł pączków. W ciągu całej zabawy ubyło nam ich około 60 a więc całkiem pokaźna ilość.

Co ważne i z czego jesteśmy dumni to przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników pamiątkowe i własnoręcznie robione medale.

Wybiegaj Pączka 2016 - medale

Pączkami też można się było częstować do woli choć po biegu chętnych na słodkie pączki było zdecydowanie mniej niż na samym początku. No cóż, w takim razie załoga sklepu będzie musiała sobie jakoś z tym poradzić… Ale damy radę.

To która to edycja?!

Oficjalnie akcja nazywała się Wybiegaj Pączka 2 co było dla niektórych trochę mylące…

Chodziło o to że to druga edycja. Pierwsza była… hmmm… to skomplikowane. W 2014 zrobiliśmy bieg pod hasłem „Spal Pączka” w Sklepie Biegacza na Żoliborzu. Rok temu taką akcję zorganizował Sklep Biegacza Gliwice. W tym roku była to bardziej zorganizowana akcja i biegaliśmy w czterech miastach i siedmiu sklepach. Aby to jakoś ujednolicić pojawiła się cyfra 2 jako oznaczenie drugiej edycji. .

Idąc tym tropem myślenia za rok spotkamy się na trzeciej edycji.

Znów będą pączki. I znów będziemy biegać aby je spalić…

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *