VI Podkowiańska Dycha – co nas czeka w Podkowie Leśnej?

Do VI Podkowiańskiej Dychy pozostał niecały miesiąc. Już 27 maja spotykamy się w Parku Miejskim i wyruszamy w 10 kilometrową trasę po Podkowie Leśnej i Lesie Młochowskim.

REKLAMA
Poza Biegiem Głównym na uczestników czeka również Bieg Bez Barier 5km, Nordic Walking 5km oraz biegi dla dzieci na dystansach 400 i 800m. Organizatorzy wysłuchali też uwag uczestników poprzednich edycji i od tego roku w biegu na 10km dodatkowo nagrodzimy pierwszych 3 zawodników w kategoriach wiekowych.

VI Podkowiańska Dycha w pigułce

Strona i zapisy: www.podkowianskadycha.pl

Data: 27 maja 2018 r.

Biegi: 10km, Bieg Bez Barier 5km, Nordic Walking 5km, Biegi dzieci 400 i 800m.

Opłata startowa: kwota opłaty startowej 39zł obowiązuje tylko do 7 maja, potem rośnie do 50zł.

Trasa – Tak zmieniamy trochę trasy aby uczestnicy mogli poznać kolejny fragment naszego miasta.  Charakter trasy pozostaje bez zmian. Jest to bieg miejsko-leśny. W połowie po asfalcie a w połowie po szutrach i drogach leśnych. Trasa jest płaska, w większości szeroka i równa bez specjalnych trudności. Na dystansie 10 km będą 2 punkty z wodą. Szykujemy też kurtyny wodne w razie upału.

VI Podkowiańska Dycha - trasa

Program Zawodów – nowości w programie zawodów to wydłużone na prośbę uczestników dystanse Biegu Bez Barier i Nordic Walking do 5km. Mamy też rozbudowany program sportowy, o którym poniżej w sekcji atrakcje

Atrakcje – Wszystkie atrakcje imprezy będą zorganizowane w Miasteczku Biegowym, które na 5 godzin powstanie w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej. Mamy niezmiennie TRZY tematy przewodnie: SPORT, ZDROWIE, DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE

VI Podkowiańska Dycha - miasteczko

SPORT – Rozbudowaliśmy ofertę w porównaniu do lat ubiegłych. Oprócz biegania w czasie Dychy będzie można spróbować sił w 7 dyscyplinach. Dla dzieci: Jazda konna, tenis, pokazy karate, rowery. Dla dorosłych i dzieci – łucznictwo i rolki terenowe, badmington

VI Podkowiańska Dycha - miasteczko sport

ZDROWIE – Trzy namioty organizacji i firm zajmujących się fizjoterapią. Bezpłatne porady fizjoterapeutów i masażystów, bezpłatny masaż po biegu. „Expo Zdrowie” – stanowiska na których można się dowiedzieć jak na nas wpływa: właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, powietrze, odpoczynek.

Dychę swoim patronatem obejmie Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę i będą promować wśród biegaczy  profilaktykę – jak nie ulegać kontuzjom.

VI Podkowiańska Dycha - miasteczko zdrowie

DZIAŁANIA SPOŁECZNE I KULTURALNE: Po raz pierwszy Będziemy współpracować z Fundacją DKMS promującą dawstwo szpiku, która będzie miała punkt informacyjny – pracujemy na wspólną akcją promocyjną. Naszym partnerem jest schronisko dla zwierząt w Milanówku – na imprezie będzie można adoptować psa lub kota. Jednym z celów imprezy jest przełamywanie barier uprzedzeń społecznych. W Biegu Bez Barier na 5km będą uczestniczyć osoby niepełnosprawne intelektualne będące pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy.

VI Podkowiańska Dycha - miasteczko biegacza

Biegacze, którzy nie mają z kim zostawić dziecka na czas biegu mogą to zrobić w stanowisku Biblioteki miejska w Podkowie, której pracownicy zapoznają dzieciaki z ciekawymi książkami i opowieściami. W sobotę przed biegiem gościem Dychy będzie bardzo znana pisarka, laureatka Nike. Niestety nie możemy jeszcze ujawnić nazwiska.

Zaprosiliśmy do współpracy lokalne kawiarnie i restauracje i planujemy targ śniadaniowy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *