Top Medals USA – za oceanem to są dopiero kozackie medale!!

Zestawienia najładniejszych Polskich medali właśnie straciły sens. Odkąd wziąłem w ręce te zza oceanu moja medalowa ścianka wygląda na taką jakąś rudo-buro-zardzewiałą. U nas kolorowe są czasami dodatki. Za oceanem całe medale to kolorowe dzieła sztuki.

REKLAMA

A nie są to medale z nie wiadomo jakich imprez. Dostaliśmy je jako Sklep Biegacza od naszego dobrego klienta, który aktualnie mieszka i pracuje w Stanach. Większość pochodzi z mniejszych czy też trochę większych imprez z okolic Waszyngtonu. Większość przyleciało stamtąd, ale jeden z jeszcze dalszego zakątka świata…

Poza ferią barw i kształtów rzuca się w oczy jeszcze jedna rzecz. Często na medalach czy taśmach widnieją nazwy lokalnych klubów jak DC Road Runners, Chesapeake Bay Runners Club czy Gulf Coast Runners. Niby nic wielkiego, ale przywiązanie do barw i swojego klubu jest. Wiadomo kto jest gospodarzem.

Ale wracając do medali…

Hibiscus Halfmarathon – Honolulu, Hawaje

Zacznę od tego najładniejszego z najdalszego (i najgorętszego) kawałka świata czyli z Honolulu. Tak, tego na Hawajach.

Hibiscus Halfamarathon Honolulu

Heritage Halfmarathon – Dover, Delaware

Samolot, skrzydła i rozmach medalu jest nieprzypadkowy. Zawody odbywają się w całości na terenie bazy Dover Air Force Base.

Halfmarathon Dover Air Force Base

Frozen Heart 50k – Chesapeake Bay, Maryland

Piękne cacko z pięknego zimowego biegu. Nie dość że błyszczy to jeszcze gwiazda w środku jest obrotowa.

Frozen Heart 50k

George’s Washington Birthday Marathon – Greenbelt, Maryland

Jurek Waszyngton byłby dumny, że biegacze tak obchodzą jego urodziny. Do tego medal jest jakże praktycznym otwieraczem do piwa.

Georges Washington Birthday Marathon

Navy 5 Miler – Waszyngton, DC

Drugi medal z armią w tle. Tym razem z serca Ameryki czyli z Waszyngtonu.

Navy 5 Miler

Parks Halfmarathon – Rockville, Maryland

Polscy kierowcy-malkontenci byliby usatysfakcjonowani. Bieg choć miejski to w większości po praku. A medal, obok tego z Dover, jeden z największych.

Parks Halfmarathon

Thanksgiving 5k – Naples, Floryda

Są Stany to musi być też i indyk. A najlepiej indyk z wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. To jeden z dwóch obok, Honolulu, medali spoza okolic Waszyngtonu.

Thansgiving 5k Gulf Coast Runners

Hawk Indoor Marathon – Arlington, Wirginia

To dla odmiany medal, który medalem nie jest. To klamra do pasa. W iście amerykańskim stylu. Zawody też specyficzne bo to maraton na… hali!

Hawk Indoor Marathon

C&O Canal Towpath Marathon – Waszyngton, DC

Półmaraton i maraton rozgrywany w całości na terenie Waszyngtonu. Ale nie miejski a poprowadzony ziemną drogą wzdłuż kanału równoległego do Potomaku.

C&O Canal Towpath

Phunt Trail Race – Fair Hill, Maryland

Tak, niedaleko wybrzeża, w Marylandzie da się też zorganizować biegi trailowe.

14 Annual Phunt

Dahlgren Heritage Rail Trail – York County, Pennsylwania

Skoro można w Marylandzie, to można i w Pennsylwanii zorganizować trail.

Dashgren Heritage Rail Trail

Endurance Challenge – Waszyngton, DC

A na koniec mamy cały cykl biegów terenowych w okolicach wschodniego wybrzeża – Waszyngtonie, Nowym Jorku, Massechusets i Ontario. Pewności nie mam, ale strzelam że to medal z Waszyngtonu.

Endurance Challenge

REKLAMA

Zobacz także:

Top Medals 2017 – rok przełomowych medali Medal to z jednej strony tylko kawałek blaszki. Z drugiej są takie na które się patrzy z sentymentem. W tym roku medali nie przywiozłem do d...
Top Medals 2016 – medalowe podsumowanie sezonu Medali więcej nie przewiduję w tym roku. Można więc podsumować sezon startowy. A to o tyle miłe, że jeszcze do początku września właściwie n...
Top Medals 2015 – medalowe i biegowe podsumowanie sezonu Trzy lata temu powstała tradycja Top Medals. Przez trzy lata wybierałem najładniejsze czy też najważniejsze medale mijającego roku. W tym ro...
Top Medals 2014 – najładniejsze medale biegowe Top medals pierwotnie miał być listą najładniejszych medali. Z czasem okazało się, że jest to lista medali z jednej strony ładnych, a z drug...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *