Ranking – najlepsze zegarki do biegania

Podczas treningów i zawodów miałem okazję używać wielu różnych zegarków. Niektóre okazały się lepsze inne gorsze. Poniżej znajdziecie mój subiektywny ranking tych najlepszych, o których pisałem.

OCENA 4,5/5

Suunto Ambit3

Suunto Ambit3 Sport

Zegarek natomiast oceniam bardzo dobrze. Wiele osób pyta się czy jestem zadowolony z przesiadki z Garmina 910 na Ambita3. Jestem. Jeśli ktoś jest typem człowieka aktywnego, który lubi poruszać się w terenie czy to biegiem czy rowerem czy w jakikolwiek inny sposób i zależy mu na dużych możliwościach, solidności i wytrzymałej baterii to Suunto będzie bardzo dobre.

OCENA 4/5

Garmin Forerunner 910XT

Garmin Forerunner 910XT

W Garminie 910 rozczarowany byłem paskiem, który jakbym go nie założył to obcierał. Minusem jest też szybko rozładowująca się bateria w „trybie zegarka” ale do tego można się przyzwyczaić. Poza tym jest to taki kombajn treningowy, że ciężko cokolwiek mu zarzucić. Większości jego funkcji nawet pewnie nie uruchomiłem i do wielu się nie dokopałem.

Garmin Forerunner 610 - widok ogólny

Garmin Forerunner 610

Garmin Forerunner 610 to bardzo dobry zegarek. Dla osób, które bardziej potrzebują możliwości niż kosmicznego designu. Ilość funkcji sprawia, że jest on przeznaczony praktycznie dla każdego, kto biega. Przyda się grubaskom, bo ma funkcje przydatne w odchudzaniu. Przyda się zwykłym joggerom, którzy raz, że będą mieli porządny zegarek, to jeszcze ze sporą ilością gażdzetów.

OCENA 3,5/5

Polar RCX5 - ekran

Polar RCX5

Zegarek mnie nie przekonał. Wizualnie szalu nie robi i jest jednym z tych, które zdecydowanie dużo lepiej działają niż wyglądają. Irytujący jest oddzielny moduł GPS, o którym trzeba pamiętać. Plusem jest duża ilość opcji. Można w nim ustawić niemal każdy trening dla każdej z trzech dyscyplin sportu.

OCENA 3/5

Timex Run Trainer 2.0

Timex Run Trainer 2.0

Timex Run Trainer 2.0 to aktualnie topowy zegarek Timexa. Jest ostatnio wszędzie, gdzie tylko w bieganiu pojawia się marka Timex. Pojawił się też na mojej ręce i w moim bieganiu. Posiada GPS, pulsometr i możliwość zrzucania treningów na komputer. To pierwszy zaawansowany zegarek, który jednocześnie dużo może i jest tak prosty, że pozwala mi skupić się tylko na biegu.

OCENA 2,5/5

Timex Marathon GPS - na ręku

Timex Marathon GPS

Timex Marathon GPS to podstawowy i solidny zegarek do biegania. Maksymalnie 100 lapów daje możliwość robienia z nim niemal każdego treningu czy to szybkościowego czy też jak to ja robiłem krosowego na przełajowej pętli. Jakbym miał opisać ten zegarek jednym słowem to słowo „solidność” mi najbardziej pasuje. Do minusów zaliczyć można brak pulsometru oraz brak możliwości zrzucania danych na komputer.

Beurer PM25 - tarcza pulsometru

Beurer PM25

Beurer PM25 to podstawowy pulsometr. Raczej dla osób, które zaczynają przygodę z bieganiem lub walczą o zrzucenie nadwagi, choć przy odrobinie sprytu potrafi być bardzo przydatnym narzędziem dla każdego biegacza. Nie powala wyglądem, choć też nie jest szpetny. Nie powala możliwościami, ale jeśli chodzi o pomiar pulsu jest bezbłędny. Jest odporny na deszcz i jak to przystało na produkt niemiecki (hasło z pudełka „german engineering” zobowiązuje), solidnie wykonany.

OCENA 2/5

Nike+ SportBand - widok ogólny

Nike+ SportBand

Zaczynasz biegać? Nie chcesz zegarka biegowego, tylko motywacji do wyjścia z domu? Nie ważne jest dla ciebie skrupulatne liczenie każdego przebiegniętego metra, a chcesz po prostu biegać? Chcesz być członkiem światowej społeczności biegaczy? – SportBand jest dla Ciebie.Chcesz mieć pełne dane o swoim biegu? Chcesz biegać według zegarka i zależy ci na jego dokładności? Szukasz zegarka biegowego z prawdziwego zdarzenia? – Poszukaj czegoś innego.

OCENA 1,5/5

Pulsometr z Biedronki - widok ogólny

Pulsometr z Biedronki

Pulsometr wielofunkcyjny z Biedronki to zegarek bardzo ale to abrdzo podstawowy. Niemniej jednak mnie nie rozczarował. Jak na tak niską cenę nie można mu wiele zarzucić. Jest ładny, całkiem solidnie wykonany i w kilku momentach nawet mnie zaskoczył. Mimo rozbieżności do podstawowego pomiaru pulsu się nadaje. Jego największą wadą jest to że oprócz tego nie posiada żadnych dodatkowych opcji jak choćby brak średniego tętna aktualnego treningu.