Nike Shield Pack, jakie buty Nike przygotował na najbliższą zimę?

15 listopada 2016 3 min czytania
Nike Shield

To, że nie jestem wielkim fanem butów z membraną już wiecie. Natomiast wiele innych osób takich butów na zimę szuka. Ma być sucho, ciepło i najlepiej jeszcze odblaskowo. Nie da się?! Da się! Po to właśnie powstał Nike Shield.

REKLAMA

Powstała też cała oddzielna grupa butów (i odzieży) pod wspólnym hasłem Nike Shield Pack.

Nike Shield

Primo – wodoodporne!

Kolekcja ta wyróżnia się przede wszystkim wodoodpornością. Każdy kto ma problem z tym, że jesienią i zimą buty są przemoczone już po 100 metrach biegu dodatkowa wodoodporna warstwa pomoże. Dzięki niej będzie w bucie sucho i w jakimś stopniu też trochę cieplej. Jest to dobre rozwiązanie na zimę, ale tylko w zimę, bo w lato taka cholewka daje mniejszą wentylację i stopa może się „gotować”. Chcesz więcej – zajrzyj do mojego tekstu o plusach i minusach butów z membranami.

Secondo – bieżnik!

Bieżnik w butach z linii Shield został zmieniony tylko w tych modelach, gdzie był wybitnie, ale to wybitnie asfaltowy czyli w modelach takich jak LunarGlide czy Free Distance. W Pegasusach i Structure pozostał bez zmian. To pokazuje że Shield najlepiej będzie spisywał się w miejskim mokrym środowisku. W teren, mokry las lepiej wybrać typową terenówkę.

Terzo – design!

To najmniej istotna z punktu widzenia funkcjonalności rzecz, ale… też ważna bo buty z serii Shield wyróżniając się nie tylko wspomnianą jaskrawą zielenią i mało brudzącą się szarą podeszwą. W butach tych mamy też trochę więcej odblasków niż w ich całorocznych odpowiednikach. Design w tym przypadku też jest dostosowany do jesienno-zimowych warunków.

Jakie modele mamy z Shieldem?

A jakie modele można znaleźć w tej grupie? Wiele z tych które znacie na co dzień. W Sklepie Biegacza mamy czwórkę modeli z tej linii.

Nike Zoom Pegasus

Powiedziałbym że klasyka. Jeden z najwygodniejszych i najbardziej uniwersalnych modeli na rynku. Brakuje mi w nich trochę bardziej agresywnego bieżnika ale wodoodporna powłoka jest. Swego czasu (Pegasus 30) zrobiłem z Pegasusa buta terenowego do lasu zimą. Dał radę!

Nike Zoom Pegasus 33 Shield
REKLAMA

Nike Zoom Structure

Coś z mniejszą amortyzacją od Pegasusa ale dla osób szukających większej stabilizacji. To też najlepsza wodoodporna propozycja dla osób ze stopą nadmiernie pronującą. Bieżnik w porównaniu z butem całorocznym podobnie jak w Pegasusach nie uległ zmianie.

Nike Zoom Structure 20 Shield

Nike LunarGlide

LunarGlide to but który w tym roku zmienił się najmocniej.  W lato zyskał nową, laserowo ponacinaną podeszwę. W zimę stał się wodoodporny i jego podeszwa została zupełnie inaczej ponacinana. Teraz jest bardziej przystosowany do jesiennego i zimowego biegania.

Nike Lunarglide 8 Shield

Nike Free Distance

Free Distance to najciekawsza propozycja z tej czwórki bo będąca najmniej oczywistym połączeniem buta naturalnego z wodoodpornym. W tym przypadku bieżnik zyskał minimalnie na agresywności i dodatkowych nacięciach. Free Distance polubiłem jako but a tej jesieni mam po raz pierwszy okazję mieć w ręku i mierzyć jego wodoodporną wersję.

Nike Free Distance Shield

Pod kątem technicznym są to dokładnie takie same modele jak ich letni odpowiednicy. Amortyzacja, stabilizacja czy to jak dany but będzie Ci na nodze „siedział” się nie zmieni. Tyle że będzie siedział na suchej stopie a nie przemoczonej od deszczu.

REKLAMA
Paweł Matysiak
Autor wpisu Paweł Matysiak

Bieganiem oraz doborem odpowiednich butów do biegania zajmuję się od kilkunastu lat. Prywatnie jestem biegaczem-amatorem a w swojej biegowej przygodzie startowałem zarówno na 1000 metrów na bieżni jak i w górskich biegach ultra. Zawodowo udzielam porad dotyczących wyboru odpowiednich butów do biegania. Sam mam ich w domu więcej niż jestem w stanie policzyć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments