Kalendarz się zapełnia – Książenice tym razem pobiegną w maju

Kurka wodna! To już czwarty raz! A pamiętam jak dziś, jak pierwszy raz przyjechałem do Książenic na bieg. Było zimno, mokro a część trasy rano przed startem stała się nieprzejezdna. Od tego czasu i bieg i same Książenice zmieniły się bardzo. Zmienił się też termin biegu.

REKLAMA

Kiedy?

Zawsze było wcześniej – 07.04.2013, 06.04.2014 wreszcie 12.04.2015. Teraz jest później i w Książenicach pobiegniemy 8 maja 2016 roku.

Zmiana jak podają organizatorzy podyktowana została ściskiem w kalendarzu imprez biegowych w okolicy. W kwietniu nie ma daty aby bieg z niczym nie kolidował. A to Półmaraton Warszawski a to Bieg Sto-nogi, a to Orlen Warsaw Marathon. W tym roku nie koliduje z niczym.

Bieg w Książenicach - numer jeden

Gdzie, co i za ile?

Bieg odbędzie się po prostu w Książenicach. To tak mała miejscowość że nawet jadąc w ciemno nie da się w Książenicach nie znaleźć startu. To mieści się na małym placyku przed Szkołą Podstawową. W szkole będzie biuro, przed szkołą start i meta wszystkich biegów:

  • Bieg na 10 km,
  • Bieg na 5 km,
  • Nordic Walking 5 km.

Zapisy są już otwarte. Obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy i tak do wyczerpania limitu uczestników, czyli 500 osób. Wpisowe w pierwszym terminie wynosi 35 złotych. Potem sukcesywnie rośnie.

Trasa?

Sam chciałbym ją znać. Biegłem już w Książenicach dyszkę na dwóch kółkach po 5 km, biegłem piątkę na jednym kółku i biegłem dyszkę na jednej dużej 10 km pętli. Nie obraziłbym się abyśmy pobiegli na podobnej pętli jak rok temu. Najłatwiejsza nie jest bo w sporej części po lesie ale fajna i nie można narzekać na monotonię.

Tak trasa wyglądała w roku ubiegłym.

Bieg w Książenicach - trasa 19

A tak wygląda coraz bardziej zapełniający się kalendarz imprez w okolicy na których będzie można mnie spotkać:

A to jeszcze nie koniec…

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *