Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – propozycje 2019

Amortyzacja ma się dobrze. Szczególnie bardzo dobra amortyzacja o czym wie każdy z producentów obuwia biegowego. Każdy też ma w swojej szerokiej ofercie taki but który amortyzacji ma najwięcej i śmiało może być określany mianem „poduszkowca”. Są to buty przeznaczone dla najcięższych biegaczy i pokonujących najdłuższe dystanse.

Asics Gel-Nimbus 21

Nimbus od wielu lat to synonim miękkości. Najnowsza edycja przeszła kilka zmian przede wszystkim jeśli chodzi o podeszwę. Najnowsza oparta jest o dwa rodzaje pianki. Bardziej miękki i bardziej absorbujący wstrząsy FlyteFoam Lyte jest w części tylnej i odpowiada za amortyzację pod piętą. Bardziej sprężysty i dający większą dynamikę FlyteFoam Propel znajduje się na całej długości stopy. Obydwie pianki uzupełnione są GELem – najlepiej amortyzującym tworzywem Asicsa. Do tego solidna konstrukcja dająca dużo trzymania stopy.

Waga: 310 g męski, 255 g damski
Drop: 10 mm męski, 13 mm damski
Cena: 789 PLN

Asics Gel Nimbus 21

Brooks Glycerin 16

Podobnie solidnym butem jest Glycerina – najlepiej amortyzowany but od Brooksa. Jego konstrukcja oparta jest o piankę DNA Loft. Do tego but oferuje bardzo miękką i przyjemnie otulającą stopę cholewkę. Zapewnia również dobre trzymanie stopy. Zdecydowanie warto sprawdzić Glycerinę – buta marki może mało znanej ale skupiającej się przede wszystkim na rynku biegowym.

Waga: 300 g męski, 266 g damski
Drop: 10 mm
Cena: 639 PLN

Brooks Glycerin 16

Adidas UltraBoost 19

Choć nadal pod nazwą UltraBoost to najnowsza edycja tego buta została kompletnie przebudowana. Mamy tutaj podobnie elastyczną skarpetę dobrze dopasowującą się do stopy. Nowością jest to że skarpeta jest pełna co oznacza, że otacza stopę także od spodu. Dodatkowo dużą zmianą jest też to że w bucie przybyło bardzo miękkiej pianki boost. Jest jej o 20% więcej niż w poprzedniku co sprawia że najbardziej miękki z adidasów stał się jeszcze bardziej miękki.

Waga: 310 g męski, 268 g damski
Drop: 10 mm
Cena: 749 PLN

Adidas UltraBoost 19

Hoka One One Bondi 6

Hoka sama w sobie utożsamiana jest z maksymalną amortyzacją i butami maksymalistycznymi. Bondi to jak ja to mówię „ukoronowanie maksymalizmu”. Mamy tutaj aż 33 mm pianki pod piętą i 29 pod śródstopiem. W żadnym innym bucie nie ma więcej. Przekłada się to na bardzo dużą amortyzację. Warto też dodać że but przez swoje „kołyskowe” ukształtowanie oferuje dobrze przetoczenie stopy od pięty do palców.

Waga: 310 g męski, 246 g damski
Drop: 4 mm
Cena: 599 PLN

Hoka One One Bondi 6

Nike Zoom Vomero 14

Vomero od ubiegłego roku przeszło wiele zmian. Podobnie jak UltraBoost but ten został znacznie zmieniony i zyskał więcej dynamiki. To jeden z bardziej dynamicznych butów z maksymalną amortyzacją. Jeśli znacie Pegasusa to taki „Pegasus na sterydach”. Z jednej strony bardzo miękki z poduszką gazową na całej długości co daje właśnie „poduszkową” amortyzację. Z drugiej strony tak wyprofilowany aby pomimo bardzo dużej amortyzacji dawać niezłą dynamikę.

Waga: 285 g męski, 225 g damski
Drop: 10 mm
Cena: 589 PLN

Nike Vomero 14

New Balance 1080 v9

Model 1080 to but który poza amortyzacją wyróżnia się też jedną rzeczą którą ujął wielu biegaczy. Jest to jeden z szerszych butów na rynku. Jeśli szukasz maksymalnej amortyzacji a jednocześnie masz dosyć szeroką stopę i w wiele butów biegowych najzwyczajniej w świecie się nie mieścisz to 1080 będzie właśnie dla ciebie.

Waga: 294 g męski, 234 g damski
Drop: 8 mm
Cena: 599 PLN

New Balance 1080 v9

Mizuno Wave Sky 2

Najstabilniejsza z propozycji wśród butów z maksymalną amortyzacją. Za amortyzację i stabilność odpowiada tutaj flagowy system Mizuno czyli Wave. Ta pofalowana płytka w podeszwie poprzez swój kształt daje amortyzację a poprzez swoją sztywność trzyma piętę od spodu. Otoczona jest dużą ilością pianek które także dają bardzo dużo miękkości i amortyzacji. Wraz z solidną cholewką dają jednego z najlepiej trzymających stopę butów.

Waga: 335 g męski, 260 g damski
Drop: 10 mm
Cena: 629 PLN

Mizuno Wave Sky 2
REKLAMA

Jedna myśl na temat “Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – propozycje 2019

  • 28.03.2019 o 16:48
    Permalink

    Nimbusy i Ultraboosty to mój wybór! Chociaż… Mizuno też wyglądają (i brzmią) świetnie. Aj, mam dylemat przez Ciebie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *