Bieg Tropem Wilczym po raz drugi w Żyrardowie

Bieg Tropem Wilczym w całym kraju odbędzie się pewnie kilkadziesiąt. Ja zapraszam na ten który odbędzie się w Żyrardowie. Moje miasto pobiegnie po raz drugi. Na tej samej trasie co rok temu. W tych samych dwóch formatach czyli biegu na 5 km i Biegu Pamięci na 1963 metry. Zapisy już są otwarte!

REKLAMA

Co?

Bieg Tropem Wilczym to ogólnopolska impreza która pod tym samym hasłem odbywa się w wielu miastach w Polsce. Jej celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Centralnym organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja. Natomiast w Żyrardowie po raz drugi zorganizuje je Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. W ramach imprezy odbędą się dwa biegi:

  • Bieg Główny na 5 km,
  • Bieg Pamięci na 1963 metry.

Bieg Główny poprowadzony zostanie ulicami miasta. W zdecydowanej większości po drogach asfaltowych. Uczestnicy Biegu Głównego mają też zapewniony elektroniczny pomiar czasu.

Bieg Pamięci odbędzie się na końcowym odcinku trasy Biegu Głównego. Nie będzie elektronicznego pomiaru czasu a jedynie klasyfikacja w kolejności przybywania na metę.

Organizacja będzie bardzo podobna do tej ubiegłorocznej. Jak chcesz zobaczyć jak na biegu było rok temu to zapraszam do mojej zeszłorocznej relacji.

Kiedy?

W ostatnią niedzielę lutego czyli 28 lutego 2016 roku.

Gdzie?

W samym centrum Żyrardowa. Startujemy sprzed jednego z bardziej rzucających się obiektów w mieście czyli Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zwanego potocznie „dużym kościołem”. Start i meta będą w tym samym miejscu.

Tuż obok w Centrum Kultury rozgości się biuro zawodów.

Bieg Tropem Wiczym - start

Zapisy

Zapisy na Bieg Główny są dostępne poprzez rejestrację na stronie TimePro. Opłata startowa wynosi 20 zł. Limit uczestników to 200 osób.

Zapisy nz Bieg Pamięci będą odbywały się na miejscu w Centrum Kultury w Żyrardowie. Udział w biegu jest bezpłatny. Limit miejsc – 80 osób.

Więcej informacji na stronach Stowarzyszenia Żyr.A.F.A.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *