Adidas Supernova Short Sleeve Tee – X19458

Koszulka Adidas Supernova z kolekcji wiosna/lato 2012, to moja pierwsza, typowo treningowa koszulka tej marki. Wyposażona w systemy Climacool i Formotion jest pierwszą „aż tak techniczną” koszulką w mojej szafie. Systemy mają sprawić, że w to właśnie w tej koszulce będzie mi się biegać najlepiej, najwygodniej i oczywiście najszybciej.

REKLAMA

Koszulka znalazła się u mnie jako dodatek do testowanych wiosną butów Supernova Glide 4M. Tak samo jak i buty wchodzi ona w skład większej kolekcji Supernova.

Wygląd

Koszulka można powiedzieć, że patriotyczna. Biel zdecydowanie dominuje. Jej urozmaiceniem i przełamaniem jest czerwień. Jaskrawe wstawki znajdują się po bokach oraz na plecach. Na plecach czerwień tworzy charakterystyczny lejek. Ta wersja kolorystyczna została nazwana „white/high energy”. Nazwa dobrze dobrana. White, bo biały. High energy, bo czerwony, który dosyć dobrze koszulkę „ożywia”.

Całościowo daje to jedną z ładniejszych moich koszulek. I jedyną białą koszulkę, za którą przepadam.

Adidas Supernova short sleeve tee - tyłem

Zbudowana jest z dwóch rodzajów materiału. Pierwszy, to klasyczna biała dzianina. Możemy znaleźć ją z przodu od klatki piersiowej w dół i z tyłu poniżej łopatek – tak więc w miejscach, które pocą się nieco mniej.

Natomiast tam, gdzie ciało poci się bardziej, znajdziemy syntetyczną siatkę o strukturze powiedzmy dżdżownicy. Ta część koszulki jest bardziej delikatna i ma odpowiadać za przepływ powietrza i odprowadzanie potu. Tą tkaninę znajdziemy dookoła szyi, na rękawach, pod pachami i wszędzie tam, gdzie występuje czerwień. Wszystkie czerwone elementy zostały wykonane z tej tkaniny. W efekcie jest jej niemal tyle samo, co tej grubszej.

Noszenie

Biega się w niej dobrze. Nie krępuje ruchów, nie przeszkadza. Płaskie szwy nie obcierają. Koszulka jest bardzo miła w dotyku. Wstawki z przewiewnej siateczki wyglądają na bardzo delikatne, lecz w rzeczywistości są mocne i odporne na rozciągnie. Nie wiem czy ma to wielkie znaczenie, ale siateczkowata tkanina dobrze rozciąga się tylko w jedną stronę – wzdłuż głównego tkania. W poprzek jej rozciągliwość jest dużo gorsza. Zupełnie jak dżdżownica, o której wspomniałem kilka akapitów wyżej.

Krój koszulki jest luźny. Aż dla mnie trochę aż za luźny. Ma to oczywiście swoje plusy – w jakich warunkach by nie była używana, jest w niej luźno i przewiewnie. Minus jest taki że w bieganiu jest dla mnie w tej koszulce trochę za dużo materiału. Bardziej komfortowo czuję się w koszulkach o nieco węższym kroju. Pewnie dlatego w koszulce Adidasa dużo częściej można mnie spotkać w cywilu niż na biegowej ścieżce.

 

Adidas Supernova short sleeve tee - przodem

Systemy

Koszulka wyposażona jest w dwa systemy:

 • Climacool – zapewnia optymalną wentylację oraz aktywne odprowadzanie ciepła i potu z powierzchni skóry,
 • Formotion – umożliwia maksymalną swobodę i precyzję ruchów podczas wzmożonej aktywności.

Climacool jest naprawdę „cool”. Wentylacja i przewiewność jest wielką zaletą tej koszulki. Koszulka jest lekka, zwiewna i cieniutka. Materiał też bardzo dobrze odprowadza pot z ciała.

Natomiast Formotion… Nie wiem, o co chodzi. Koszulka ma dosyć luźny krój, więc zapewnia mi maksymalną swobodę. Ale żeby to od razu nazywać systemem? Dla mnie przesada. Dla mnie Formotion pozostanie system amortyzacji w butach Adidas.

Podsumowanie

Koszulka Adidas Supernova to koszulka bardzo dobra i wygodna. Jest luźna i przewiewna, co jest jej największym plusem. Wyposażona jest w jakieś niby specjalne systemy, których specjalnie nie rozumiem, ale wiem, że w noszeniu jest bardzo komfortowa. Szkoda tylko, że koszulka ma tak luźny krój przez co dużo wygodniej mi się w koszulce chodzi na co dzień kiedy potrzebuję maksymalnej przewiewności. Podczas biegania natomiast wolę koszulki o nieco węższym kroju.

REKLAMA

2 myśli na temat “Adidas Supernova Short Sleeve Tee – X19458

 • 01.08.2012 o 21:41
  Permalink

  Ty o koszulce i ja też. U mnie w wersji „biednej”, co nie znaczy słabej jakościowo. Kalenji to może nie taki stary wyjadacz jak Adidas, ale ma już swoich wiernych fanów 🙂 Zapraszam zatem również do mnie!

  Odpowiedz
  • 01.08.2012 o 21:47
   Permalink

   A oczywiście, że rzucę okiem. W tym „biednym” Kalenji w końcu też biegam. I to nie mało! Tylko że moja podstawowa ichnia koszulka jest tak zajechana że się nie nadaje do zdjęć 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *