Adidas Supernova Glide Boost 6 – w przekroju

To już na pewno ostatni odcinek na temat Glide Boost 6. Bo co można zrobić z butami na sam koniec?! Na przykład można je pociąć wzdłuż i wszerz i zobaczyć co jest w środku. Czy faktycznie boosta jest tyle ile zapewnia producent? A może przy okazji znajdę jeszcze coś ciekawego?

REKLAMA

Na początek, tak wyglądały Adidas Supernova Glide 6, przed ostatecznym cięciem…

Adidas Supernova Glide 6

A tak wygląda po przecięciu go wzdłuż. Rzecz jaką dało się zauważyć podczas cięcia to trudność cięcia pianki boost. Najgorsze miejsce dla noża to miejsce pod śródstopiem gdzie podeszwa jest w 100% wykonana z boosta. Tam, choć buty są mocno zużyte, szlo najgorzej.

Zapiętek, choć usztywniony dał się przeciąć bez większych problemów.

Adidas Supernova Glide 6 - przekrój wzdłuż

Po przekrojeniu nie widać tu nic czego nie mogłem się spodziewać. Jest trochę pianki w wykończeniu zapiętka. Jest trochę pianki w języku. Widać wewnętrzną skarpetę zszytą z językiem buta. Do tego przód cholewki wykonany z cienkiej siateczki. Koniec.

Więcej widać w podeszwie. A raczej widać ułożenie boosta w stosunku do pianki EVA. Pianka boost to ta biała. Pianka EVA to ta niebieska. Na samym dole mamy też czarną gumę Continental. Patrząc na buty z zewnątrz wydaje się że pianki są ułożone jedna na drugiej. Jednak nie wszędzie ułożone są tak samo.

Zacznijmy od pięty. Tutaj z zewnątrz widać najwięcej pianki boost i tak też jest w środku. Filozofia konstrukcyjna jest niewyszukana – kolejne warstwy położone są jedna na drugiej. Widać też, że boosta jest tutaj więcej niż pianki EVA.

Adidas Supernova Glide 6 - przekrój pięty

W połowie, na wysokości łuku stopy buty również zbudowane są warstwowo. Pianka EVA wyżej, pianka boost niżej. Ciekawy na pierwszy rzut okaz jest tylko fakt, że w tym miejscu boosta jest mniej. O ile pod piętą widać, że jest go więcej tak tutaj jest go wyraźnie mniej od pianki EVA.

Adidas Supernova Glide 6 - przekrój mostek

Najwięcej boosta jest za to pod śródstopiem. Tutaj w miejscu gdzie opiera się śródstopie mamy praktycznie tylko piankę boost. Tutaj też widać jak skonstruowana jest cholewka na wysokości śródstopia. Mamy sztywniejszą cholewkę zewnętrzną i miękką zintegrowaną z językiem cholewkę wewnętrzną.

Adidas Supernova Glide 6 - przekrój śródstopie

W ten sposób w podeszwie mamy klasyczną konstrukcję występującą w butach do biegania a więc zaakcentowane są dwa najbardziej strategiczne miejsca. Po pierwsze mamy większą amortyzację (więcej boosta) pod piętą a to właśnie na niej ląduje większość biegaczy. Po drugie – mamy większą amortyzację (więcej boosta) z przodu pod śródstopiem. To drugie miejsce na którym opiera się ludzka stopa. Więcej boosta w tym miejscu przydaje się czy to przy lądowaniu na śródstopiu czy podczas wybicia.

Natomiast pośrodku… Pośrodku stopa tylko się przetacza więc boosta może być trochę mniej. Pod palcami też by się przydał ale bardziej przydaje się właśnie pod śródstopiem i piętą.

Na koniec jeszcze warto zrobić zbliżenie jak w przekroju wygląda boost po 5000 kilometrach.

Adidas Supernova Glide 6 - pianka

Pojedyncze pęcherzyki lekko się rozwarstwiają ale jako całość pianka się trzyma.

Tyle. Więcej o Glide Boost 6 już nie będzie…

REKLAMA

Zobacz także:

Solar Boosty – co w nich piszczy? Jeszcze niedawno ogłosiłem go jednym z najlepszych butów do biegania 2018 roku. Dziś postanowiłem sprawdzić co też kryje się we wnętrzu najw...
Ultra Boost – super but o bardzo banalnym wnętrzu Ultra Boost to jeden z najbardziej miękkich i wygodnych butów do biegania. To też jeden z najdroższych butów do biegania. Zbudowany jest bar...
Adidas Supernova 9 – jeszcze więcej boosta w booście To już dziewiąta edycja najbardziej popularnego i najbardziej uniwersalnego buta od Adidasa. Od szóstej edycji jego podeszwa wykonana jest z...
Supernova Glide vs Supernova Sequence – czym się różnią... Supernova to Supernova. Boost to boost. Część osób nie zaprząta sobie głowy tym co jest pomiędzy tymi dwoma słowami. A jest albo Glide albo ...

Skomentowali

 • Bartek
  17.07.2015 at 16:28
  Permalink

  Pawle to ja mam pytanie odnośnie Glide Boost 7 – niestety (dla mnie) niewesołe ;).

  Poczytałem, kupiłem, pobiegałem 2 miesiące… I spotkało mnie takie coś:

  Jako osoba pracująca w sklepie może podpowiesz – reklamacja zostanie uznana czy zostanę zbyty „że źle biegam”? Tak, wiem że każdy sprzedawca/rzeczoznawca podejdzie inaczej, ale na pewno masz większe doświadczenie w tej materii niż ja :). Drugi but bez zarzutu, nic się nie dzieje.

  Odpowiedz
  • Paweł Matysiak
   20.07.2015 at 20:45
   Permalink

   Nie mam pojęcia czy reklamacja będzie uznana czy nie bo (jak zauważyłeś 😉 ) to decyzja rzeczoznawcy. To jego zdanie będzie wiążące a nie moje 😉 Ja jednak myślę, że warto reklamować, bo takie uszkodzenie nie powinno wystąpić po 2 miesiącach użytkowania. Tym bardziej kiedy dotyczy tylko jednego buta, bo praca stóp jest mniej lub bardziej symetryczna i ciężko przypuszczać, że akurat tą jedną stopą aż tak „źle biegasz”, że zepsułeś buta.

   A tak prawdę mówiąc, to nigdy wcześniej takiej (lub podobnej) usterki w Glide’ach nie widziałem.

   Odpowiedz
  • Krzysiek
   03.10.2015 at 09:33
   Permalink

   U mnie to samo w Boost 7 po jakis 4 miesiącach. Nie tak mocno jeszcze, ale zaczynają się pęknięcia.
   Bartek, jak sprzedawca rozpatrzył reklamację?
   Krzsiek

   Odpowiedz
 • Paweł
  26.07.2015 at 15:43
  Permalink

  Cześć,
  chciałem zapytać o różnicę między tymi dwoma butami:
  1)
  2)
  Polecałeś kiedyś model z numerem 6, podobno 7 niewiele się zmieniła. Jestem jednak trochę skołowany, jeden z tych butów jest w outlecie. Który wybrać? Czy te 150zł to tylko ze względu na kolor, czy może coś jeszcze? W opisie najbardziej rzuca się w oczy waga 314g/308g jednak nie jest to na tyle dużo, by płacić 150zł więcej.

  Odpowiedz
  • Paweł Matysiak
   26.07.2015 at 16:34
   Permalink

   Potwierdzam że wersja 7 niewiele się zmieniła.

   Natomiast co do tych dwóch butów to jest to ten sam model. Dlaczego w przypadku niebieskiego nie dali w nazwie „boost” – nie wiem. Mam ten (niebieski) model w Sklepie Biegacza i to jest dokładnie Glide 7 boost. Różnicy wagi na stronach adidasa też nie jestem ci w stanie wytłumaczyć.

   Jak się wahasz czy brać te niebieskie to bierz 🙂

   Odpowiedz
  • wojciech
   10.10.2015 at 15:20
   Permalink

   Supernova Glide Boost 7 są na gumie continental

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *